Yaş ve doğum günü hesaplama

Doğum Tarihinizi :

Bir çok insan arasında yaş hesaplama konusunda tereddütler yaşanır. Kimi insanlar der şu yaşı bitirmiş şu yaşa girmişsin. Kimi der şu yaştan gün almışsın. Kimi der ki bu sene bitene kadar ben bu yaştayım. İşte bu konuda yaşanan tereddütü hazırladığımız bu araç ile giderebilirsiniz.

  • Tam olarak kaç yaşına girdiğinizi
  • Doğum gününüzün hangi gün olduğunu ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar )

Yaş hesabı nasıl yapılır ?

Öncelikle doğum tarihinizden bugüne kadar geçen zaman diliminde kaç gün geçmiş olduğu bulunur. Sonrasında bunlar yıla bölünür. Böylece Doğumunuz üzerinden kaç gün, kaç saat, kaç dakika, ve kaç yıl geçmiş anlaşılabilir.

 

Türkiye'de doğumun hemen ardından nüfus müdürlüğüne gitmeye üşenen babalar için kronik bir doğum tarihi vardır. 01/01/XXXX. Bu doğum tarihi ülkemizde belkide en çok kullanılan tarihtir :) Gerçek olan ise ana doğumu denilen gerçekten doğduğunz tarihten bu zamana kadar geçen sürenin hesaplanması yöntemi ile yaşınızı bulmaktır. 

Doğum gününü ve yaşını paylaş

Kaç yaşıda olduğunuzu sorguladıktan sonra çıkan sonucu sosyal medayda paylaşarak arkadaşlarınızı bilgilendirebilirsiniz. Bu özelliğimiz henüz aktif değildir. En kısa sürede aktif hale gelecektir.

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • aylık yaş hesaplama formülü
  • hangi gün doğdum
  • online yaş hesaplama ay yıl gün aracı