Anahtar kelime yoğunluk analizi

Web Adresi
Kelime Yazınız.
Meta Kodları

Anahtar kelime yoğunluğu nedir ?

Anahtar kelime yoğunluğu ( Keyword Density ) Bir kelime veya kelime öbeğinin internet sitesinin tüm kodları veya saedce metni içinde sayı olarak kaç kez geçtiğinin hesaplanmasına yoğunluk ölçme denir. Anahtar kelimelerin belirli bir orandan daha fazla kullanılması spam cezası almanıza sebep olabilir. 

 

İdeal anahtar kelime yoğunluğu nedir ?

Seo çalışması yapılan anahtar kelime 'de bulunan rekabet oranı yüksek ise % 2 - 4 arasında anahtar kelime kullanımı uygundur. Sektörde rekabet eğer yüksek değil  düşükse bu oran %8 oranına kadar çıkılabilir. Aşırı anahtar kelime kullanımında panda algoritması sebebi ile ceza almanız kaçınılmaz olacaktır.

 

Tabiki bu kriter hesaplanırken sitenizin genel seo puanı, güven ve güç dengesi, gelen backlinklerin ne kadar kaliteli olduğu, sitenizin otoritesi de son derece önemlidir.

 

Anatar kelime sayısı ve yoğunluğu hesaplama 

Sitemizde bulunan anhatar kelime yoğunuğu analiz aracı ile önce sita adresini daha sonra da anahtar kelimeyi giriyorsunuz. Html kodların dahil edilip edilmeyeceğini seçiyorsunuz. Ve hesaplama aracımız algoritmamızı kullanarak girdiğiniz kelimenin o site içinde kaç kez geçtiğini hesaplayarak yoğunluk haritasını belirlemenize yardımcı oluyor. İdeal anahtar kelime kullanım oranlarını da bildiğinize göre bu ölçme işleminden sonra sitenizde olası gördüğünüz spam durularını ortadan kaldırabilir veya düşük yoğunlukta kalmış kelimelerin oranını biraz yükseltebilirsiniz.

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • kelime yoğunluğu ölçme
  • keyword density checker