Alexa sorgulama

Web Adresi

Alexa nedir ?

Dünya üzerinde siteleri belirli seo kriterlerine göre sıralayan ve bu doğrultud dünya geneli ve ülke geneli bir puan veren ( rank ) sitedir. Bu siteye alternatif olarak similarweb gibi siteler mevcuttur.

Alexa sıralaması nasıl sorgulanır ?

Türkiye ve dünya üzerindeki alexa sıralaması ve rankını sitemiz üzerinden kolayca sorgulayabilirsiniz. Sıralama değeri direk olarka alexa resmi sitesinen çekilir. Ve kesinlikle günceldir , doğrudur.

Alexa verileri manipule edilebilir mi ?

Evet alexa toolbar ( eklenti ) kuran herkes bu verile rahatlıkla manipule edebilir. Ancak sitenin trafik, pagerank, authority, hangi anahtar kelimede çıktığı, site hızı gibi kriterleri de baz aldığından yine de ortalama bir sonuç çıkacaktır. Güvenilir olmasa bile bir veri olarak değerlendirilebilir.

 

Alexsa dünya ve ülke sıralamasını düşürmek için ziyaretçilerin sitenizde daha uzun süreler kalması, alexa toolbar yüklemiş olması en büyük etkenlerdir.

 

Bu aracımız seo araçları serisinin devamıdır. İlerki bir zaman diliminde toplu olarak alexa sıralaması sorgulama da ekleyip tüm seo araçlarını birleştirip woorank alternatifi bir site yapmayı planlıyoruz. Umarız beğenirsiniz.

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • alexa site trafik puanı öğrenme
  • alexa sıralama değeri öğrenme
  • bir web sayfasının alexa sıralamasını sorgulama