Base64 şifreleme ve şifre çözme aracı

Şifrele / Çöz :
Veriyi Giriniz :

Base64 şifreleme nedir ?

Aslında bu tekniği bir şifreleme olarak nitelendirmek yerine bir kodlama türü olarak değerlendirmek daha doğru olur.  Temel matığı ise 8 bite tekabül eden bir veriyi 64 bit haline getirerek veri kaybını önlemeyi amaçlar. Bir şifreleme terkniği olarak doğmayıp bir kodlama tekniği olarak doğmuştur. Bu sayfamızda istediğiniz her hangi bir veriyi  64 bit ile şifreleyebilirsiniz. Şifreleme işlemine encode, şifreyi açma tekniğine de decode denir.

 

Php de manuel olarak bu şifrelemeyi yapmak için kod örneği : $sifreleneceksey='Sifrele'; echo $sifreli= base64_encode($sifreleneceksey).' '; echo base64_decode($sifreli); 

 

Base 64 şifre çözme aracı nerelerde kullanılır ?

Wordpress tema ve eklentilerinde base64 ile başlayan yerler genellikle programcı tarafından link eklenmiş olan bölümlerdir. bu linki kaldırmak için de bu kodu çözmeniz gerekir. Bu işleme base64 decode denir. Bu şifre çözücü aracımız ile 64 bit ile şifrelenmiş verinin şifresini kırabilirsiniz. Ayrıca siteyi hackleyen kişiler de zararlı kodları eval, base64 ve gzipinflate tiplerini kullanarak yerleştirirler. Siteniz bu kodlar yerleştirildikten sonra tehlikleliler listesinde yer alarak zararlı kod dağıtılıyor muamelesi görebilir. Buu yüzden düzenli olarak kodları taramalısınız. Sitemizdeki şifre çözme aracımız Base64, Eval, Gzinflate tipleri için çalışır. 

 

 

 

 

Base64 Şifreleme - Şifre Çözücü

Base64 Decode - Encode

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • Base64 Şifreleme ve Şifre Çözücü
  • base64_encode ve decode