Site değeri hesaplama

Aylık Geliriniz :

Her gün binlerce internet sitesi internet dünyasına dahil oluyor. Peki bu yapılan sitelerin hepsi kazanıyor mu ? Yada başka bir deyişle bu web sitelerinin maddi değeri ne kadar ? Bunu hesaplamak mümkün mü ?

Site değeri nasıl hesaplanır

Webmaster forumlarında site satışlarında baz alınan bir değer vardır. Bu değer ise sitenin aylık adsense geliri ile bazen  9 aylık , bazen  10 aylık sonucu çarpmakla bulunur. Örneğin sitenin aylık geliri 500 TL ise eğer 9 aylık adsense yada diğer reklam türleri kazancını baz alarak sitenin maddi değerini tespit edecek olursak bu fiyat 4500 TL dir. Bu hesabı 10 ay üzerinden yaparsak parasal olarak ederi 5000 TL olacaktır.

 

Aslında en gerçek hesaplama yönteminde domani otoritesi, safya otoritesi, alexa değeri, citatioflow , trustflow gibi değerler baz alınarak yapılmalıdır.

 

Örnek hesaplama görüntüsü

site değeri hesaplama aracı

 

Bir web sayfasının kaç türk lirası değerinde olduğunu sayfamızdan tespit etmek için web sayfanızın aylık reklam gelirini arama kutusuna girdikten sonra hesapla tuşuna basmanız gerekmektedir. Bu seo analiz aracımız umarız faydalı bir araç olmuştur.

 

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • web sitesi parasal değeri hesaplama