Sütyen ölçüsü hesaplama

Göğüs Altı Ölçüsü (cm)

Sütyen nedir  ve neden giyilir ?

Sütyen giymenin çoğu kadına göre sebebi ayrıdır. Bunlar arasında küçük göğüsleri büyük gösterme, göğüslerin yapısını koruma veya sarkmasını engelleme gibi sebepler vardır.

Sütyen nasıl giyilir ?

Giyilirken göğüs altından başlayacak şekilde geçirirsiniz sonrasında ise kancaları takarak giyebilirsiniz.

Sütyen nasıl kolay çıkarılır ?

Sütyeni kolayca çıkarmak için öncelikle öne doğru eğilmelisiniz. Sonrasında ellerinizi sırtınıza doğru uzatarak kancayı çıkarmalısınız. Aslında bu işlemi eşinizin yapması sizin için en kolay yöntem olacaktır.

Sütyen ölçüsü kolay hesaplama ?

Göğüs altınızı mazure ile ölçerek rahatlıkla giyeceğiniz sütyen bedenini hesaplayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken göğüs altı ölçünüzü girmek olacaktır. 

 

Bu kolay ve güzel hesaplama yöntemi ile rahatlıkla bedeninizi tespit edebilirsiniz. Ayrıca sizlere önerimiz iç çamaşırı alırken yüzde yüz pamuk olmasına özen gösterin. Regl ve hamilelik dönemlerinde göğüsler büyüyeceğinden bu dönemde alınan ölçüler çok doru olmamaktadır.

Kap ölçüleri neyi ifade eder ?

Beden ile göğüs ölçüsü tam eşitse B cup tercih etmelisiniz. Beden numaranız göğüs ölçünüzden 1 beden darsa C kap tercih etmelisiniz. Beden ölçüsü göğsünüzden 2 beden dar ise D kap seçmelisiniz. Beden ölçünüz göğsünüzden 3 beden dar ise E kap almalısınız. Beden ölçünüz göğüsünüzün ölçüsünden 1 beden geniş ise bu da A cup tercih etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • sütyen ölçüleri tablosu
  • sütyen numaraları ve bedenleri
  • sütyen kap ölçüsü nasıl bulunur
  • sütyen bedeni hesaplama motoru