İp numarasından adres bulma

İp Adresiniz

İp adresi nedir ?

İp( internet protocol ) adresi bilgisayarların internet ortamında aldığı numerik adreslerdir diyebiliriz. Örnek yazılım olarak 125.21.25.85 şeklinde gösterilirler. İnternet hizmeti satın aldığını İSS 'in size tanımladığı çıkış portu sizin yaşadığınız konuma en yakın çıkış noktasıdır.

 

İp adresi nasıl bulunur ?

Kendi bilgisayarınıza ait ip yi Başlat < Çalıştır < Cmd yazıp entera bastıktan sonra ipconfig komutu yazarak bulabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan ip adresi ve adresi öğrenme aracını kullanarak ta aynı işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Aracımızın ekran görüntüsü aşağıdadır.

 

ip adresinden yer tespiti

 

İp adresinden ev veya işyeri adresi tespit etmek 

İnternet Protocol ( IP ) adresi ile legal olarak sadece çıkış portuna kadar olan adres görüntülenebilir. Bu ne demektir ? Mesela Superonline , Ttnet , Fibernet, Uydunet gibi bir intenternetlerinden birini kullandığınızıvarsayalım. Sizin ip adresiniz size atanan portun çıkış noktasını gösterecektir. Tabiki teknik takip imkanları ile nokta atışı adres tespiti mümkündür .Ancak bu ya ilelgal araçlar ile yada devlet imkanları ile yapılabilmektedir. 

Hackerlar illegal şekilde başka bilgisayarları kimin kullandığını veya hangi adreste oturduğunu tespit etmek içein trojan denilen virüsleri bilgisayara yükleyerek o bilgisayarı yönetebilir ve tüm bilgileri öğrenebilirler.

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • İp Adresinden Lokasyon Bulma ve yer tespiti
  • ip adresinden adres bulma haritalı