Kader sayısı hesaplama

Adınız

Kader sayısı nedir ?

Kader sayısı gibi bilgiler genelde hurafe literatürde yer alır. İslami prensiplere göre bu tür bilgiler sorunlu bilgilerdir. Bu hatırlatmayı yaptıktan sonra aşağıdaki bilgileri okuyabilirsiniz. 

 

Kader ne demektir ?

Cenabı Allahın bizim yapacaklarımızı ebedi ve ezeli ilmi ile bilmesi levhi mahfuzdur ve bizim cüzi irademiz ile neleri seçeceğimiz levhi mahfuzda yazılıdır. Kader bizim cüzi irademizi ortaya koymamız sonrasında Allahın külli iradesi ile bizim cüzi irademizle talep ettiğimiz eylemleri yaratmasıdır ve bu taleplerimizi daha önceden bilmesidir . 

Kader sayısı nasıl hesaplanır ?

Kader sayısı bir diğer adıyla kişilik sayısı hesaplama yöntemi şu şekildedir. İsminizdeki her harf için bir sayı karşılığı verilir ve sonrasında karışık bir algoritma sonucu bu sayılardan kader sayınız elde edilir.

İsme göre karakter analizi neyi ifade eder ?

Aslında hiç bir işe yaradığı söylenemez , tamamen eğlencelik bir bilgidir diyebiliriz. Ama illa mizahi yönünü soruyorsanız kader sayısı sizin kişilik, cinsellik, sağlık ve diğer bilgilerinizi ortaya çıkarıyor denir bu mizahı yaklaşımında. Bu bilimin adıda numeroloji bilimidir.  İsim analizi Googe da yapılan aramalarda kader sayısı ile isim ve kişilik analizi, isimden karakter analizi yap, kaderin şifresi, isme göre kişilik, isim aşk uyumu gibi kelime öbeklerine rastlanmaktadır.

 

Sizde bu sayfamızdaki aracı kullanarak kader sayısın bulabilir ve isminize numerolojik olarak tekabül eden sayılardan kişilk sorgulaması yapabilirsiniz. Örnek vermek gerkirse mehmet ismi için aşağıdaki sonuçlar çıkacaktır.

 

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • isme testi ile karakter ve kişilik analizi hesaplama