Sigaraya harcanan para hesaplama

Günde Kaç Adet
Sigara Paket Fiyatı

 

Sigara sağlığa zararlıdır. Sanırız bunu bilmeyen yoktur. Sigara zararlı olduğu gibi aynı şekilde tüm tütün ürünleri de zararlıdır. Örnek olarak nargile, puro, pipo vs. Peki bu kadar zararlı olduğu halde sırf içndeki maddeler yüzünden bağımlılık oluşturan sigaraya harcadığımız para ile neler yapabiliriz. Hiç düşündünüz mü ?

Sigaraya harcadığınız para ile neler yapabilirsiniz ?

Bunun için yapmanız gerekne öncelikle içtiğiniz sigaranın kaç para olduğunu aracımızdan seçin. Sonrasında ise günlük ne kadar sigara tükettiğinizi seçüin. Hesapla dedikten sonra artık 1 ay içinde, 1 yıl içinde tütün ürünlerine harcadığınız para ortaya çıkacaktır. Bu para ile neler yapabilirsiniz karar vermek sizin elinizde. Yarın geç olmadan sigarayı bırakmanızı öneriyoruz. Bu konuda alo 171 sigarayı bırakma hattından ve hastanalerdeki sigara bağımlılığı bölümlerinden yardım alabilirsiniz. 

 

Türkiye 'de 10 yılda sigara tüketimi için 100 milyar dolar harcındığını biliyor muydunuz. Ülkemizdeki bu düzeyde bir para ile neler yapılabileceğini hiç düşündünüz mü ? Ya sigara içilmesine bağlı oluşan hastalıklar için SGK nın harcama bütçesi ile neler yapılabilir. Her yıl ölen onbinlerece insan ve kolu , bacağı kesilmek zorunda kalan insanlarımız ne olacak.

 

Sigarayı bırakma konusunda lütfen en kısa sürede acil bir danışmanlık hizmeti alın. Bu hizmeti Alo 171 ve hastanelerin ilgili bölümlerinden alabilirsiniz.

 

 

PARLIAMENT11, 50 TL CAMEL                  8,00 TL        
MARLBORO
Uzun/ Kısa/ Blue
11,00 TLWINSTON TACH8,50 TL 
MARLBORO
Touch Blue/ Gray vb.
10,00 TLWINSTON9,00 TL 
LARK8,00 TLLD SLENDER7,00 TL 
LARK
Mode Blue
7,50 TLLD7,50 TL 
L&M7,50 TLMONTE CARLO SLENDER7,00 TL 
L&M
Mode Red
7,00 TLMONTE CARLO7,50 TL 
CHESTERFIELD8,00 TLANADOLU7,00 TL 
CHESTERFIELD
Blu/Gray
7,50 TLSALEM11,00 TL 
MURATTI9,00 TL   
MURATTI
S-Mode/ S- One
9,00 TL
 
Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • sigaraya verilen para ile neler yapılır hesaplama
  • yıllık sigaraya harcanan para