5. sınıf imam hatip takdir teşekkür hesaplama

Türkçe:
Matematik:
Fen ve Teknoloji:
Sosyal Bilgiler:
Yabancı Dil:
Din Kültürü:
Görsel Sanatlar:
Müzik:
Beden Eğitimi:
Bilişim Teknolojileri:
Kur`an-ı Kerim::
Arapça:
Hz.Muhammed`in Hay.:
Temel Dini Bilgiler:
Seçmeli Ders :

İmam hatip 5. sınıf takdir teşekkür nasıl hesaplanır ?

Bir öğrencinin takdir yada teşekkür belgesi alıp almadığını hesaplamak oldukça kolaydır. Eğer ağırlıklı not ortalamaların 70 -84 arası ise teşekkür, 84 ve yukarısı ise takdir belgesi alırsınız. 

Sitemzideki hesaplama aracı ile bu işlemi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sistemimizde haftalık ders saat sayıları otomatik olarak belirli olduğundan siz sadee notlar için ağırlıklı ortalamanızı yazarak kolayca hangi belgeyi hak ettiğinizi sorgulayabilirsiniz. Örnek ekran görüntüsü aşağıdadır.

 

İmam hatip 5. sınıf not ortalaması nasıl hesaplanır ?

İmam hatip okullarının 5. sınıfında okuyan öğrenciler için not ortalaması hesaplaması aynı diğer bölümlerde olduğu gibidir. Dönemin sonunda her bir ders için alınan not ortalaması haftalık ders saat sayısı ile çarpılır. Sonrasında bulunan bütün sonuçlar toplam derslerin haftalık ders saat sayısına bölünür ve böylece genel not ortalaması dediğimz ağırlıklı ortalama hesaplanmış olur.

5. Sınıf imam hatipte haftalık dersleri nelerdir ?

Ortak ve zorunlu dersler fen bilimleri, sosyal bilgiler, türkçe, yabancı dil, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi ve spor, bilişim teknolojileri ve yazıılım, kur'an-ı kerim, arapça, hz. muhmammed'in hayatı, temel dini bilgiler dersleridir.

 

 

İmam hatip 5. sınıf dersleri

 

Sevgili imamhatipli öğrencilerimiz için hayırlı bir karne ve not ortalaması dileğiyle. İnşallah çok başarılı yerlere gelirsiniz.

 

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • e okul 5. sınıf takdir teşekkür