12. sınıf takdir teşekkür hesaplama

Ders Adı/Saati Seçiniz Puanını Yazınız:

12. sınıflar için takdir teşekkür nasıl hesaplanır ?

Lise 4. sınıflar için diğer bir deyişle 12. sınıf öğrencileri için takdir teşekkür hesaplaması için öncelikle ders sayınızı seçiniz arkasından açılır menülerden ismi yazılı olan derslerinizi seçiniz. Aralarında ismi yazılı olmayan ders varsa diğer-1, diğer-2 diye devam eden butonları seçiniz. Karşılarına oderslerden yıl içinde aldığınız puanların ortalama puanlarını giriniz. En sonunda ise haftalık ders saati sayısını seçiniz. Sonrasında ise hesapla deyin. Sonuç ekranında takdir yada teşekkür aldığınız veya almadığınız belirecektir.

 

Lise 12. sınıflar yani 4. sınıflar için takdir teşekkür robotumuzu umarız beğenir ve başarılı bulursunuz. Bahsettiğimiz her ders için ortalama ders notunu ise ders notu ortalaması alma aracımız ile öğrenebilirsiniz.

 

12. sınıf için ağırlıklı ortalama hesaplama

2016 yılı için Milli eğitim bakanlığı tarafından belirlenen metriklere göre dönem sonunda ayrı ayrı her dersin puanının ortalaması alınır. Sonrasında bunlar haftada o dersi gördüğünüz haftalık ders saati ile çarpılır. En sonunda ise tüm sonuçlar tüm derslerin haftalık toplam ders saati sayısını bölünür ve böylece ağırlıklı ortalma hesaplanmış olur. 

 

Lise 4 takdirname ve teşekkür belgesi kaç puanla alınır ?

70 ile 84,99 arasında olursa teşekkür belgesi  85 tam puan ve üzeri ise takdir belgesi almaya hak kazanacaktır.  Her hangi bir aşağı yuvarlama yada yukarı yuvarlama mümkün değildir. Örneğin 84,99 dan takdir almak olası değildir. Tam olarak ortalama puanınızn 85 olması gerekir. Ayrıca bir dersten bile zayıfı olanlar her hangi bir belge alamazlar.

 

Not: herhangi bir dersin ortalaması 45 ten küçükse veya Türkçe dersinin ortalaması 55 ten düşükse belge alınamaz.

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • 12.sınıf e okul 2.dönem takdir teşekkür hesaplama