10. sınıf takdir teşekkür hesaplama

Ders Adı/Saati Seçiniz Puanını Yazınız:

Sitemizde yüzlerce hesaplama aracının yanı sıra takdir teşekkür hesaplama işlemlerini de artık gerçekleştirebiliyorsunuz. Lise 1, Lise 2, Lise 3 ve Lise 4 yeni sisteme gire 9. sınıf, 10, sınıf , 11. sınıf ve 12 sınıf olmuşlardır. 

 

Şu anda bulunduğunuz sayfada lise 10. dier adıyla Lise 2. sınıf takdir teşekkür belgesi hak edip etmediğinizi dönem sonu not ortalamalırını girerek hesaplayabilirsiniz. Ayrıca sistemimiz Meb e-okul uyumlu olup hem 100 puan üzerinden yapılan hesaplamalarda hemde 5 üzerinde yapılan hesaplamalarda doğru sonuçlar vermektedir.

 

Lise 2. sınıf ( 10. sınıf ) takdir teşekkür nasıl hesaplanır ?

Sürekli olara değişen eğitim ve sınav sistemleri her ne kadar bizleri de sizleri de yorsada bunun için yapabilecek bir şey yoktur. Milli Eğitim Bakanlığı takdir ve teşekkür belgesinin nasıl alabilecğini yöntemeliklerle açıklamıştır.

Bunun için gereken şartlar tüm derslerden ağırlıklı puan ortalamasını 70- 84,99 arasında ise teşekkkür, 85 tam puan ve üzeri ise takdirname belgesi ile öğrenci ödüllendirilir.

 

Belge hesaplaması yaparken her hangi bir aşağı veya yukarı yuavarlama söz konusu değildir. O yüzden örneğin 84,99 almışsanız bu yine 84,99 olarak kabul edilecek ve 85 puana yuvarlanmayacaktır. Yine aynı şekilde 69,99 not ortalaması olan bir öğrencinin puanı da yukarı yuvarlanarak teşekkür verilmeyecektir.

 

Sevgili öğretmen ve öğrencilerimiz inşallah bu hesaplama araçlarından yeteri kadar faydalanmanızı umuyoruz. Tüm öğrencilerimize iyi bir eiğtim hayatı dileriz.

 

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • takdir teşekkür hesaplama lise
  • karne hesaplama