Teog puan hesaplama

Hesaplama Türü :
Türkçe
Matematik
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Fen ve Teknoloji
T.C. İnkılap Tarihi
Yabancı Dil
6. Sınıf Ort.
7. Sınıf Ort.
8. Sınıf Ort.

Teog nedir ?

Temel öğretimden ortaöğretime geçiş sınavının kısaltılmış hali Teog sınavı olarak kullanılmaktadır. Bu sınav ile 8. sınıf öğrencileri topam  12 sınaa girerek gidecekleri liseyi belirlemiş olurlar.

2016 yılı güncel teog puanı hesap sitesi

Öncelikle söylemek isteriz ki teog puan hesaplama robotu yüzde yüz e-okul ve Meb uyumludur. 2016 yılı için tamamen güncel ve kolay kullanıma sahiptir. 

Teog yereştirme ve AOSP puanı hesaplaması nasıl yapılır  ?

Şimdi gelelim teog puan hesabı nasıl yapılır. Öncelikle Türkçe, Matematik, İnkilap tarihi, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü, Yabancı Dil olak üzere 6 ders olmak üzere o dersten aldığımız puan ile 2 katsayısının çarpılması ile hesaplanır. Böylece AOSP yani ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı elde edilir. Aosp hesaplanırken 700 puan üzerinden hesaplanır. Oratöğretime esas yerleştirme puanı hesaplanırken ortaokulun elde ettiğimiz AOSP ile son 3 yılı olan 6,7 ve 8 sınıf yıl sonu başarı puanları toplanır. Ve bu toplam 500 puan üzerinden değerlendirilir. 

 

Teogda yanlış doğruyu götürür mü ?

Sınavda yaptığınız yanlışlar netlerinizi etkilemeyecektir. Bir çok sınavda geçerli olan 3 yanlış bir doğruyu götürür 4 yanlış bir doğruyu götürür kuraları bu sınavda geçerli değildir.

Teog puan hesaplaması robotu nasıl kullanılır

Öncelikle puana göre mi yoksa nete göre mi hesaplama yapacağınızı seçmelisiniz. Puana göre hesaplama yapacaksanız Türkçe, Matemotik, Din Kültürü ve Ahlak bilgisi, Fen ve Teknoloji, İnkilap Tarihi, İngilizce ve 6,7,,8 sınıf yı sonu ortalama puanlarını girmelisiniz. Hesapla butonuna tıkladıktan sonra yaklaşık teog sınav sonuç puanınızı ekranda göreceksiniz. 

 

Robotumuz aracılığı ile nete göre hesaplama yapacaksanız bu sefer puan yerin her ders için yaptığınız net sayısını girmelisiniz ve aynı şekilde hesapla butonuna tıklmalısınız sınav sonucu kaç aldığınızın sonucu tahmini olarak saniyeler içinde görüntülenecektir. Okul puanı hesaplamasını da aynı ekranda yaptığından başkaca bir işlem yapmanıza gerek yoktur. En kısa sürede yerleştirme puanları ile ilgili araçlarımız da yayına girecektir.

 

Teog ve AOSP puanı hesaplama motorunun örnek görüntüsü

teog puan hesaplama

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • lys ve aosp puanı hesaplama robotu