Özel güvenlik sınav sonucu hesaplama

Yazılı Sınav Doğru Sayısı :
Silah Soruları Doğru Sayısı :
Atış Sınavı İsabet Sayısı :

ÖGG ( Özel güvenlik görevlisi ) sınavı nedir ?

Devlet kurumlarında veya özel firmalarda güvenlik görevlisi olabilmek için başarılı olarak geçilmesi gereken sınavdır. Silahlı ve silahsız olmak üzere iki tip özel güvenlik görevlisi vardır. 

Temel eğitim sonrasında temel eğitim sınavından 100 soru üzerinden en az 60 soruyu doğru olarak yapmak gerekir. Sınavda 3 yanlış bir doğruyu götürmez. Bu yüzden rahatça bilmediğiniz soruları tahmin yolu ile cevaplayabilrisiniz. Silahlı güvenlik olmak için girmeniz gereken sınavda 25 tane soru sorulur. Bu 50 puana tekabül eder. Diğer elli puanlık kısmı ise 15 metre uzaklıktan bir hedefe atılan 5 mermi atışı ile elde edebilirsiniz. 

 

Ögg sınav sonuçları öğrenme

Sınav sonuçlarını ve kazanıp kazanmadığınızı online olarak http://sinavsonuc.ozelguvenlik.pol.tr/ adresinden Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ve sınav numarasını seçerek sorgulayabilirsiniz. Sınav için yapılacak itirazlar ve diğer bilgilendirmeler içinde bu resmi siteyi düzenli olaraz ziyaret etmelisiniz.

 

Özel güvenlik görevlisi sınav puanı hesaplama

Online olarak temel ve yenileme sınav puanını tahmini olarak hesaplamak sitemiz aracılığı ile oldukça kolay diyebiliriz. Bunu yapmak için öncelikle  temel yazılı sınavdaki doğru sayısı, silahlı için yapılan yazılıdaki sorularda kaç doğru yaptığınızı ve son olarak uygulamalı 15 metreden atış sınavında kaç mermiyi isabet ettirdiğinizi girmeniz yeterlidir. Hesapla butonuna tıkladığınızta gerçek sonuca yaklaşacak netlikte sınav notunuzu sorgulayabilirsiniz.

 

2016 yılında güvenlik görevlisi sınavları hangi tarihlerde yapılacak

  1. 27 Mart 2016   
  2. 15 Mayıs 2016
  3. 31 Temmuz 2016
  4. 2 Ekim  2016
  5. 4 Aralık 2016
Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • ögg yenileme sınav sonuçları robotu 2016