Yaklaşık maliyet hesaplama

Pursantajı (Yüzdesi) %
Birim fiyatı
Miktar
Yüzdeyi neye göre girdiniz?

Pursantaj hesaplaması nedir ?

Kamu İhale Kanunu ( KİH) yöntemine göre kamu kurumları için ihaleye giren şirkatlerde KİK ( Kamu ihali kurulu ) tarafından belirlenen her işe ait pursantaj oranları cetveli bulunmaktadır. Bu orandan faydalanarak her porje için proje metrajı, birim fiyatı ve pursantaj oranı eklenerek ede edilen yaklaşık maliyet değeridir. Örneğin inşaat metre kare maliyeti ve inşaat yaklaşık maliyet hesaplamasını bu şekilde yapabilirsiniz.

Yaklaşık maliyet nedir ?

Yapılacak bir iş veya girilecek bir ihale için eldeki verilerden faydalanarak işin ne kadar mal olacağını tahmini olarak hesaplamaya yaklaşık maliyet hesaplama denir.

Pursantajdan yaklaşık maliyet hesaplama

Sitemizdeki hesaplam robotunu kullanarak kolaylıkla yaklaşık maliyet hesaplaması yapabilirsiniz.Bunun için yapmanız gereken öncelikle pursantaj cetvelinden o işe ait ( örneğin inşaat ) pursantaj oranını girmek olacaktır. İkinci aşamada işin birim fiyatını girmelisiniz. Üçüncü aşamada işin miktarını yazın. Son aşamada ise o işin toplamına göre mi yoksa işin grubunun tutarına göremi olacağını seçin ve hesapla butonuna tıklayın. Saniyeler içinde yaklaşık maliyet hesaplama aracımız size sonuçları gösterecektir.

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • kik pursantaj ile yaklaşık maliyet hesaplama
  • hizmet alımı yaklaşık maliyet hesaplama