Kosgeb kredi hesaplama

Yatırım Yapılacak Bölge :
Kadın, Gazi, 1. derecede şehit yakını veya Engelli Girişimci :
Faturalandırılmış Gider :

Kosgeb nedir ?

Küçük ve Orta ölçekli işletmeleri geliştirme idaresinin kısıltalmış hali KOSGEB olarak kullanılmaktadır. Yeni girişimcilere ve kobilere sağlanan geri ödemesiz devlet destekleri ve hibeler ile istihdam sayısının artırılması, arge faaliyetlerinin desteklenmesi ve işletmelerin daha kurumsal bir yapıda hizmet verilmesinin önü açılmaktadır.  Verilen karşılıksız teşviklerin en büyük amacı da budur. Bu yüzden Kosgeb düzenli olarak her sektöre uygun kredi ve karşılıksız yani hibe olarak vererek bu desteğini sürdürmektedir. Başta İstanbul olmak üzere Ankara, Bursa, Adana, İzmir, Amasya, Tokat, Erzurum, Antalya, Kayseri gibi Türkiye 'nin tüm illerinde bu kurumun il müdürlükleri bulunmaktadır.

 

Kobi nedir ?

Her türlü sektörde faaliyet gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelere kobi denilmektedir.  Girişimciler tarafından yeni açılacak her hangi bir proje veya işletmelerde bu tanım içinde yer almaktadır. Kendi işini kurmak isteyen ve yeni işyeri açmak isteyenlerde kendilerine uygun programı seçebilirler.

KOSGEP başvurususu nasıl yapılır ?

Hayata geçirmek istediğiniz bir projeniz var ve bu proje başvurusunu yaparak Kosgeb 'den karşılıksız kredi almak istiyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken KOSGEP başvurusunu faaliyet gösterdiğiniz ilde bulunan KOSGEB veyahutta İş-Kur şubesine bizzat yapabilirsiniz. Öncelikle hazırlamış olduğunuz projenizi sunarak başvuru yapmanız ve devamında görüşme için beklemeniz gerekmektedir. Girişimciliği destek programı çerçevesinde yaptığınız başvuru süreci olumlu olarak geçip görüşmeye çağrılırsanız işin büyük kısmını atlattınız demektir. Bu aşamada Kosgeb yöneticilerinden oluşan heyeti projenizin kalitesi konusunda ikna etmeniz yeterli olacaktır. 

 

Proje hazırlama ve başvuru sürecinde danışmanlık firmalarını tercih edenlerde bulunmaktadır. Bu durumda size verilen devlet desteğinin belirli bir yüzdesini bu aracı danışman firmalara vermeniz gerekmektedir. İyi bir girişimci iseniz araştırmacı olun ve kendi işinizi kendiniz yapın.

 

Kosgeb hibe girişimcilik kredisi nasıl hesaplanır ?

Sitemizdeki hesaplama aracında size sorulan Türkiyenin bölümlendirilmiş 1, 2, 3, 4, 5 ve 6 bölgelerinden hangisi için başvuru yapacağınızı seçiniz. Sonrasında her biri pozitif bir tercih sebebi olan kadın, gazi yakını, şehit yakını ve engelli olup olmadığınızı seçin. ( Bu gruplara tüm devlet desteklerinde olduğu gibi Kosgeb projeleirnin onay sürecinde de öncelik tanınmaktadır ) . Son aşamada ise faturalandırmak istediğiniz tutarı girmelisiniz. Bu aşamadan sonra sistem otomatik olarak kosgeb tarafından size hibe olarak sağlanacak destek kredisini hesaplayacaktır. Veriler resmi veriler olmayıp güncel veriler ile farklılık gösterebilir.Bu sayfamızda yer alan destek 50.000 TL ye kadar olan bir üst limite sahiptir.

 

Kosgeb destek prorgamları

Destek programları bazen özelleştirilmiş ve bir sektör için planlanmış şekilde gelebilir. Ya da sadece yeni girişimci, kadın, engelli, ev hanımı gibi grupları destekleyen programlar hazırlanabilir. Özel ve devlet bankaları tarafından da kampanyalar bulunmakla birlikte kosgeb destek programları arasında en çok kullanılanlar şunlardır.

 • KOBİ Proje Destek Programı
 •  Ar-Ge İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı
 • Genel Destek Programı
 • Yeni Girişimci Destek Programı
 • Evlilik kredisi
 • Esnaf ve kefalet kredisi
 • Hayvancılık ve aracılık için destek programları
 • Yeni işyeri açma desteği
 • Kadın girişimci destek Programı
 • KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı
 • Üniversite-Sanayi İşbirliği Programı

 

 

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
 • kadın girişimciler için hibe
 • karşılıksız devlet destekleri
 • işyeri açmak için devlet desteği 2017