Bebek gelişimi hesapla

Son adet tarihinin ilk günü :

Ana rahmine düştükten sonra 40 hafta boyunca anne karnında kalan bebeğin hafta hafta gelişim evreleri ve süreçlerini hesaplayabileceğiniz yeni bir araç geliştridik. Umarız hamile anne adayları için faydalı bir hesaplama aracı olur.

 

Anne karnında bebek gelişimi hesaplama

Sitemizdeki bu araç vasıtası ile gebelik durumunda anne karnında bebeğin gelişim safhalarını hesaplamak için tek yapmanız gereken son adet gördüğünüz tarihi girmek olacaktır. Bu işlem sonrasında hesapla butonuna bastığınızda gelişme sürecini detaylı olarak rapor şeklinde görebilirsiniz. Aşağıda bunu ilişkin bir rapor örneği eklenmiştir.

 

 

Bebek gelişim aşamaları

 

Genel olarak özetlemek gerekirse ;İlk üç aylık dönemin sonundan fetus hareket ediyor olacaktır. Ağırlığı 20 - 25 gram arası kalp sesi 7. haftadan itibaren duyulabilmeye başlanır.  13. haftadan sonra yani ikinci 3 aylık dönemde ise uzunluk 15 cm ye kadar yükselir. Tırnaklar çıkar, saçlar çıkar , yüzü şekillenir, iç organlar belirginlik kazanır. 7. ay yani son üç aylık dönemde bebeğin kilosu epecye artmıştır. Bu son üç aylık dönemin sonlarına doğru doğum gerçekleşecektir. Bu süre toplamda 40 hafta olarak değerlendirilir. Artık en teknolojik ve yeni görüntüleme cihazlar ile bebeğe zarar vermeden kolaylıkla tüm aşamalar görsel olarak elde edilebilmektedir.

 

Her şeyden önemlisi doğacak çocuğun sağlıklı bir şeklide gelişimini tamamlayarak dünyaya gelmesidir. Ondan sonrası ise vatanına milletien bağlı, Allahının rızası dairesinde bir birey olarak hayatını sürdürmesidir. Doğacak çocuğunuza şimdiden Allah uzun ömür versin.

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • anne karnında bebek gelişimi ay ay