Vergi borcu taksit hesaplama

Borç Miktarı :

Devlete olan her hangi bir vergi borcunu ödememiş olanlar için hazırladığımız bu safyada şu işlemleri yapabilirsiniz. Zaman zaman vregi borcunu ödemeyenler için çıkan af ve yeniden yapılandırma işlemi ile birlikte ana parayı kaç taksitte ödemeniz gerektiğini hesaplayabilirsiniz. 

 

Vergi dairesi müdürlüklerinin ve Gİb sayfasından bu sorgulamaları yapabilir ve online olarak kredi kartı ile ödemenizi gerçeklişteribilirsiniz. Yine aynı şeklide bağlı bulunduğunuz vergi dairelerine giderekte bizatihi ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Online olarak taksitledirme için başvuru yapmak isterseniz http://www.gib.gov.tr/dilekce/tecil.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Vergi borcu taksitlendirme işlemi nasıl yapılır ?

Sayfamızda borç  tutarı yazan kısma borcunuz olan vergi tutarını girmeniz gerekmektedir. Bu işlem sonasında hesapla butonua tıklayarak rahat bir şekilde kaç taksitte borcunuzu ödeyeceğinizi hesaplayabilirsiniz. Aşağıda örnek olarak 125000 TL vergi borcunun taksitlendirme tablosu gözükmektedir.

 

vergi taksitlendirme tablosu

 

2018 yeniden yapılandırmaya ait bilgiler

Örneğin 2018 yılı içinde yapılan son vergi affı ve yapılandırması işlemi ile birlikte tüm borç faizleri silinerek ödemeniz gereken ana para borcunun %1,05 'i miktardan başlama üzere 6-9-12-18 aylık taksitler halinde ödenmesine imkan vermektedir.  Sitemizdeki araç bu yapılandırmaya uygun bir şekilde çalışmaktadır. Resmi belge niteliği taşımamakla birlikte %100 Gib uyumlu hesaplama işlemini gerçekleştirmektedir.

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • vergi taksitlendirme 2018