KYK öğrenim kredisi borcu taksit hesaplama

Öğrenim / Katkı Kredi Borcunuz :
Taksit Sayısı Seçiniz:

Üniversite 'de eğitim görürken Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (KYK) verdiği aylık öğrenim kredisinden yararlanarak öğrencilik günlerini rahatça geçiren ve sonrasında iş hayatına atılanlar bir geri ödeme planı dahilinde aldıkları krediyi devlete geri öderler. Önlisans, lisans, yükseklisans, açıköğretim, özel üniversite ve ikinci öğretim dahil tüm alanlarda okuyanların faydalanacığı ve 2016 yılında yaklaşık 400 TL olan bu burs ailelere de ciddi manada kolaylıklar sağlar. 

 

KYK öğrenim kredisi borcunu geri ödeme nasıl gerçekleşir ?

Peki bu ödeme planı nasıl gerçekleşir, taksitlendirme, erteleme ve af gibi konular nasıl hesaplanır. Yeni yaptığımız bu hesaplama aracı ile devletten aldığınız öğrenim kredisi bursunu geri öderken taksitlendirme yapılandırmasının nasıl yapıldığını kolayca sorgulayabilmeniz için tasarlanmıştır.

 

Öğrenim ve katkı kredisi borcu nasıl sorgulanır ?

https://kyk.ziraatbank.com.tr/  ve https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-geri-odeme-sorgulama sitelerinden güncel borcunuzu sorgulayabilir taksitlendirme, erteleme ve yapılandırma işlemleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca geri ödeme planının hangi vergi dairesine yönlendirildiğine dair sorgulamayı https://www.turkiye.gov.tr/kyk-ogrenim-katki-kredisi-geri-odeme-sorgulama sitesinden bakabilirsiniz. Geri ödeme işlemlerini ziraat bankası ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

KYK kredisini geri öderken devlet 6 aydan 36 aya kadar taksitlendirme imkanı sunmaktadır. Tabiki taksit miktarı arttıkca ödeyeceğiniz tutarda cüzi olarak belli bir oranda artmaktadır. İşte bu hesaplama aracımız ile öğrenim kredisini geri öderken kaç taksit yaparsanız ne kadar ödersiniz bunu sorgulayabilirsiniz.

 

Umarız faydalı bir hesaplama aracı olmuştur. 

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • kyk geri ödeme
  • kyk katkı kredisi yapılandırma
  • öğrenim kredisi taksitlendirme