Kpss yaş hesaplama

Doğum Tarihi :
Başvuru Tarihi :

KPSS programı ile her hangi bir kurumda memur, sözleşmeli mumar, polis, hemşire, pomem, itifaiye eri, doktor, avuka, hakim, memur, zabıt katibi gibi ünvanlarda çalışmak isteyenler için klavuzlarda belirtilen alt ve üst yaş durumu vardır. İşte doğum tarihiniz itibarı ile bu alt ve üst yaşx sınırları içinde olup olmadığınızı bu sayfamızda kolayca hesaplayabilirsiniz.

 

Sadece kpss ile yerleştirme programlarında değil işkur işçi yerleştirme ve ÖSYM tarafından yapılan tüm yerleştirmelerde yaş hesaplama programı 'nı kullanabilirsiniz. Onlineyaş hesaplama aracı size şu tarih itibarı ile şu yaşınızdan gün almşısınız gibi net bir sonuç verecektir.

 

KPSS ve Pomem yaş sınırı nedir ?

KPSS başvuru ve yerleştirme Klavuzlarındada belirtilen örneğin 25 yaşından gün almamış olma veya 20 yaşından az olmamak kaydıyla gibi kavramlar vardır. Bu hesaplamaları tam olarak kolaycayapabilmek ve yaş sınırını kolayca belirlemek için sizlere faydalı olmak amacı ile bu programı olşuturduk. Bu yaş sınırlamaları bazen üst sınır bazende alt sınır üzerinden verilmektedir.

 

Yaş hesaplama nasıl çalışır ?

Doğum tarihiniz ile verdiğiniz gün aralığında tam olarak kaç yaşında olduğunuzu hesaplayarak sonucu sizlere sunarız. Böylelikle kaç yaşından gün aldığınızı kolayca bulabilirsiniz.

 

 

PERSONEL TÜRÜ

ÜST YAŞ SINIRI

DETAYLAR

ÖSYM tarafından yapılan tüm KPSS atamaları

Yaş sınırı yok

ÖSYM merkezi yerleştirmeye esas yönetmeliğin ek-3. madde hükmü gereğince üst yaş sınırı konulmamaktadır. Sadece kurumlar kendi özel şartlarında yaş sınırı koyabilirler.

4/B li memur

Yaş sınırı konulabiliyor

Sağlık Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Tarım Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı çok sayıda sözleşmeli personel almaktadır. Genel olarak üst yaş sınırı koyulmamaktadır.

Askeri kuruma sivil personel alımı

Üst yaş sınırı yok

--

İşçi 

Üst yaş sınırı yok

 Genellikle üst yaş sınırı yoktur.

POMEM başvuruları

Yaş şartı var

30 yaşından gün almamış olmak

İtfaiye eri başvuruları

Üst yaş sınırı yok

Son yıllarda 30 yaş şartı dahil hiç bir yaş şartı koyulmamaktadır.

Üst yaş sınırı yok

Kalkınma Ajansları Personel Yönetmeliğinde sadece KPSS'ye girme şartı aranmayan kadrolar için 50 yaş şartı konulmuş olup, KPSS'ye dayalı alımlarda yaş şartı getirilmemiştir.

Öğretmen 

Yaş şartı var

İlk kez öğretmen olacaklar için 40 yaş sınırı vardır.

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • yaş hesaplama programı