KPSS puan hesaplama

Genel Kültür :
Genel Yetenek :
Eğitim Bilimleri :
Dikkat:

KPSS ( Kamu personeli seçme sınavı ) genel olarak  dört gruba ayrılmaktadır. Bunları saymak gerekirse KPSS P94 (Orta Öğretim), KPSS P93 (Ön Lisans), KPSS P3 (Lisans) ve KPSS P10 (Lisans - Eğitim Bilimleri) şeklinde dört gruptur. Öğretmen adayları için branş sistemi henüz sistemimize eklenmemiştir. En kısa sürede eklemeyi planlamaktayız.

 

Her grup için puan hesaplama sistemi farklılık göstermektedir. Fakat hepsinde geçerli olan sistem yanlışların doğruyu götürdüğüdür. 

KPSS lisans puanı nasıl hesaplanır

Öncelikle genel kültür, genel yetenek, eğitim bilimleri, öğretmen alan bilgisi türlerinden hangi sınavlardan kaç net yatığınız hesaplanır. Net sayısı hesaplanırken doğru ve yanlış sayısı verilerini girmeniz gerekir. Net sayısı otomatik olarak tespit edildikten sonra ÖSYM nin algoritmasına benzer bir algoritma kullanarak alabileceğiniz en yakın puan hesaplanır. Bu puanlar gerçek puanlardan farklılık gösterebilir. KPSS P3 ve P10 türündeki sınav puanları hesaplanırken ÖSYM Tarafıdnan yayınlanan 2006-2015 arası yıllardaki istatistiki bilgiler kullanılmaktadır. 

 

2017 yılı içinde yapılacak tüm KPSS sınav puanı hesaplama programı ve tahminleri aracımız ile sitemizden hesaplayabilirsiniz. Eğer sitemizdeki kpss puan hesaplama robotunu sitenize eklemek isterseniz sitenin en üstünde bulunan sitene ekle bölümündeki kodları kullanabilirsiniz. 

 

Ayrıca doğru ve yanlış sayılarını hatırlamıyorsanız tahmini değerler girerek alabileceğiniz yaklaşık puanları kolayca sorgulayabilirsiniz. KPSS A grubu uzmanlık sınavı, öğretmenler için kpss sınav puanı hesaplama gibi tüm lisans türü sınavları hesaplamalarını gerçekleştirebilirsiniz. 12 Temmuz 2016 tarihinde yapılacak olan 2016 ÖABT sınavında bütün adaylara başarılar dileriz.

 

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • kpss 2017 puan hesaplama robotu
  • kamu personel seçme sınavı puan hesaplama