İşyeri hekimi çalışma süresi hesaplama

Firmanızda Çalışan Sayısı

01/07/2016 tarihinden itibaren devlet kurum ve kuruluşlarında ve 50'den az çalışanı olan az tehlike sınıfında yer alan işyerlerinde hem iş güvenliği uzmanı hem de iş yeri doktoru çalıştırma zorunluluğu bulunmaktadır.

 

Bu çalışma ile birlikte işyerlerinde yaşanan iş kazalarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Bunun yanı sıra işçilerin sağlık sorunları ve sağlık kültürü anlamında daha da bilinçlenmesi de hedeflenenler arasında yer almaktadır.

 

İş yeri hekimi çalışma saatleri hesaplama

 

Kolayca hesaplama yapmak için firmanızda yada kurumunuzda istihdam edilen personel ( işçi ) sayısını yazarak hesapla butonuna tıklamanız yeterlidir. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda az tehlikeli, tehlikeli, çok tehlikeli işler sınıfına giren yerler için kaç saat doktor çalıştırmanız gerektiğini görüntüleyebilirsiniz.

 

Tehlike sınıflarına göre çalışan başı doktor çalışma süresi

 

Az tehlikeli işyerlerinde çalışan başına ayda en az 4 dakika doktor çalışması,
Tehlikeli  işyerlerinde çalışan başına ayda en az 6 dakika işyeri hekimi çalışması

Çok tehlikeli olarak tabir edilip sınıflandırılan işyerlerinde çalışan kişi başına ayda en az 8 dakika işyeri doktoru çalışması

 

Sitemizde işyeri doktorlarının ne kadar süre ile çalışması gerektiğini hesaplayan aracımızı beğendiyseniz sitenize eklemek için en üstte yer alan sitene ekle butonunu kullanmanız yeterlidir.

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • işyeri hekimi ayda kaç saat çalışır