Cinsel yaşam kalitesi hesaplama

Cincel açıdan Ne kadar isteklisiniz?

Cinsel açıdan ne kadar kolay uyarılırsınız (tahrik Olursunuz)?

Penisiniz / cinsel organınız kolayca sertleşir ve bu sertliğini sürdürür mü?

Ne kadar kolay boşalırsınız?

Boşalmanız tatmin edici mi?


Evlilik hayatında cinsellik önemli bir yer tutmaktadır. Allah'ın insanların çoğalmasına vesile kıldığı cinsellik çoğu zaman mutlu bir hayat sürmenin de kaynağıdır. Cinsel yaşamı kalitesiz olanların normal hayatında da mutsuz olmaları son derece normaldir. Bu hesaplama aracında sizler için eşiniz ile sex yaşamınızın ne kadar kaliteli olup olmadığını hesaplatmak istedik.

 

Cinsel yaşam kalitesi ölçeği nasıl hesaplanır ?

 

Erkek ve kadın için cinselliğin en yoğun yaşandığı yaş aralığı 20- 40 yaşları arasıdır. Bu dönem içerisinde aktif bir şekilde ilişki yaşamayan kadın ve erkeklerde çeşitli huzursuzluk belirtileri gözükmektedir. Evliliğin mutlu huzurlu bir şekilde devamı için hayattan tad almanın önemi ciddi manada büyüktür. Cinsel yaşam kalite testindeki sorulara ne kadar doğru cevap verirseniz o kadar doğru sonuçlar alırsınız. Çıkan sonuca göre uzman bir doktora görünmeniz menfaatiniz icabıdır. Örneğin cinsel açıdan ne kadar istekli oldugğunuz sorunuza vereceğiniz cevap size tam uyan bir cevap olmalıdır.

 

Cinsel sorunlar evliliği sıkıntıya sokar !

Erkek için en önemli cinsel sorunlar erken boşalma, zevk alamama, isteksizlik yer almaktadır. Kadınlar için ise boşalamama yada geç boşalma, isteksizlik ve vajina darlığı sebebi ile ilişkiye girememek yer almaktadır. Bu tür şikayetleri olanlar mutlaka uzman bir doktor ile görüşerek sorunun çözümü yoluna gitmelidir.

 

Sitemizde yer alan testte verdiğimiz sonuçlar tıbbi bir bilgi sunmak yerine sizlere bir fikir vermek için oluşturulmuştur. Doğru teşhis ve tedavi yöntemleri iüçin mutlaka bir uzman hekime yada yetkili bir sağlık kuruluşuna başvurmalısınız.

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • cinsel yaşam kalitesi ölçeği