Askerlik boy kilo sınırı hesaplama

Boyunuz :

Askerlik yapmak Türkiye Cumhuriyetinde her vatandaşın zorunlu bir yükümlülüğüdür. Ancak asker olmak için aranan kilo ve boy şartlarını eğer taşımıyorsanız çürüğe ayrılma ihtimaliniz vardır. Bu şeklide bir durumu olanlar asker hastanesine sevki uygundur ibaresi ile askeri hastaneye yönlendirirler. Çürüğe ayrılan kişiler askerlik yapamazlar. Boy kilo sınırı kabul edilebilir normal sınırlarda olanlar ise askerliğe elverişlidir durumundadır ve vatani görevini yerine getirirler.

 

Askerlik muayenesinde boy kilo sınırı nasıl hesaplanır  ?

Askerlik için elverişli olup olmadığınızı hesaplamak ve boy, kilo sınırınızı öğrenmek için aşağıdaki sayfamızda bulunan boy alanına doğru bir şeklide doldurup hesapla butonuna tıklamalısınız. Böylece askerliği yapmanız için gereken alt sınır ve üst sınır vücut ağırlığı kilonuzu öğrenebilirsiniz.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından askerliğe kabul veya askerliğe elverişli değildir raporları nihai olarak Askeri Hastaneler ve Tam teşekküllü devlet hastaneleri tarafından verilir.

 

Eğer sitemizde yer alan askerlik için boy kilo uygunluğu hesaplama aracını sitenize eklemek isterseniz, bunun için yapmanız gereken sitemizin üst menüsünden yer alan sitene ekle bölümünü kullanmak olacaktır.

 

MUAYENE İÇİN BOY KİLO SINIR TABLOSU

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • Askerlik için Boy Kilo hesaplama
  • Askerlik çürü sorgulama 2016-2017