Anne karnında bebeğin kilo gelişimi hesaplama

Son adet tarihinin ilk günü :

Anne ve baba adayları gebelik döneminde tıbbi olarak fetüs denilen bebeğin anne karnındaki her durumunu oldukça merak ederler. Bunlar arasında bebeğin boyu ne kadar, bebeğin gelişimi nasıl, anne karnında kaç kilo geliyor, sağlık durmuu iyi mi ? en çok akla gelen sorulardır. Bunlara verilecek cevaplar asılnda annenin sağlıklı bir doğum gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceği ve bebeğin doğdukta sonra kilo , boy ve vücut gelişiminin nasıl olacağı hakkında fikir verebilir.

 

Doğmamış bebeğin kilosu nasıl hesaplanır ?

Sitemizde yapılan heasplamalar tahmini verilerle üretilmekte olup kesinlik arz etmemektedir. Doğumun başladığı ilk haftadan 42. haftaya kadar olan tahmini ağırlık verilerini sizlere hesaplamaktayız. Örneğin bebeğinizin hamilelikten sonra 8. hafta ağırlık olarak ne kadar geleceğini hesaplayabilirsiniz. Ultrason ile daha net sonuçlar alacağınızı da bu arada belirtmek isteriz. Üstelik doktorların görüşünüe göre ultrason anne ve bebeğe sağlık açısından bir zarar vermiyor denilmektedir. Bebeğin kilo gelişmiinin özellikle 4. 5. aydan sonra önemli olduğunu belirtelim. Tıbbi olarak kilo gelişimini takip etmenin sebepleriö arasında şunlar yer almaktadır. Bebekte bir sağlık sorunu var mı bunu tespit etmek, kilo gelişiminde bir problem var mı, erken doğum riski var mı, iri bebek sorunu var mı, ikiz bebek olayı var mı durumlarını öğrenerek anne karnındaki yavrunun hafta hafta ağırlık gelişimine yardımcı olabilmeye çalışmaktır.

 

Siz de hamilelik esnasında anne karnında ki yavrucağın kaç kilo ağırlığında olduğunu ve ağırlık gelişimini takip etmek istiyorsanız tahmini verileri sitemizdeki kilo gelişimi hesaplama aracı ile gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar
  • fetüs ağırlığı hesaplama