Anksiyete testi

1-Bedeninizde uyuşma veya karıncalanma:
2-Sıcak/ ateş basmaları:
3-Bacaklarda halsizlik, titreme:
4-Gevşeyememe:
5-Çok kötü şeyler olacak korkusu:
6-Baş dönmesi veya sersemlik:
7-Kalp çarpıntısı:
8-Dengeyi kaybetme duygusu:
9-Dehşete kapılma:
10-Sinirlilik:
11-Boğuluyormuş gibi olma duygusu:
12-Ellerde titreme:
13-Titreklik:
14Kontrolü kaybetme korkusu:
15-Nefes almada güçlük:
16-Ölüm korkusu:
17-Korkuya kapılma:
18-Midede hazımsızlık ya da rahatsızlık hissi:
19-Baygınlık:
20-Yüzün kızarması:
21-Terleme (sıcaklığa bağlı olmayan):

Anksiyete bozukluğu halk arasındabilinen adı ile  kaygı bozukluğu hayatı olumsuz şekilde etkileyen ve korku, kaygı gibi durumlara yol açan bir psikolojik rahatsızlıktır. Türkiye 'de insanların yüzde 17-18 gibi bir bölümünü etkilediği düşünülünce ciddi manada bir öneme sahiptir. 

 

Panik bozukluk, yaygın anksiyete, sosyal fobi, obsesif kompulsif bozukluk, agorafobi ile birlikte gelişen panik bozukluğu, madde kullanımının sebep olduğu anksiyete gibi alt dalları olan bu rahatsızlığından şüphelenenler ciddi bir sağlık kuruluşuna başvurmalıdır.

 

Anksiyete bozukluğu riski nasıl hesaplanır ?

Türk bilim adamı Ulusoy M tarafından hazırlanan Beck testi adı verilen test ile kaygı ve anksiyete bozukluğu riskini kolayca hesaplayabilirsiniz. Bu testin olumsuz çıkması durumunda ise uzman bir psikiyatr ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir. Hayattan tad almanızı zorlaştıran ve hayatı çekilmez hale getiren bu rahatsızlık ile doktor ile görüşme sonrası baş etme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Sitemizde yer alan online kaygı bozukluğu testi aracını kullandıktan sonra olumsuz bir durum var ise çıkan sonuç ile birlikte uzman bir psikaytr doktora görünmenizi öneririz.

 

Sitemizde yer alan araç ile her hangi bir tanı koyma amacı güdülmemektedir. Tanı koyma ve tedavi etme sadece doktor kontrolünde yapılabilir. 

Konu ile İlgili Benzer Aramalar